Întrebare recomandată | FURRIA a întrebat:

Ieri m-am lovit la deget si mai exat deasupra unghii si acum s-a umflat, il pot misca dar ma doare putin cam tare, asta insemna ca nu e rupt nici luxat, nu?
Stie care vreun tratament natural prin care sa fac sa se retraga umflatura si sa nu mai ma doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Daca esti acasa pune o foaie de varza murata in jurul degetului. Leac babesc!happy

9 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Da pune gheata

| theodorafemme2001 a răspuns:

Poate fi luxat sau poti avea o intorsa. Pune geata intr-un prosop, apoi peste happy. Funda?

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Pune-ti o compresa cu apa rece sau cu aloe vera.

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

-Pune-ti degetul in apa rece.
-Pune-ti o compresa cu apa rece/cu gheata.
-Pune-ti compresa cu Aloe Vera

| blackrose97 a răspuns:

Gheata din greu happy

| Roxi04 a răspuns:

Da la doctor

| Ana27072001 a răspuns:

Cum se da o funda? Ca nu stiu...

| RatonulGaming2014 a răspuns:

Onasis corect asa e

| guess13 a răspuns:

Incearca sa il misti si pune gheata!winking