| anonim_4396 a întrebat:

Îmi degeră picioarele chiar și în această perioadă, mi se umfla, sunt reci tot timpul, le simt grele. Care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fumezi?
E arterita. Trebuie sa le tai.
Medicul ce a zis?

| Celcestietot a răspuns:

Problema se poate afla intr-o parte a corpului neasteptata. Consulta un medic daca nu vrei sa fi ca Darth Vader.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evita fumatul și încălțările strânse posibil sa ai probleme cu circulația sunt multe cauze nu avem de unde ști mergi la medicul de familie nu amână ca nu e de joaca cu asta
Poate fi și de la anxietate sa ai picioare reci, hipotiroidism activitate scăzută a glandei tiroida
Dar cel mai probabil cred ca e vorba de boala vasculara periferica deci ceva probleme cu circulația datorita depunerii cu colesterol și grăsimi pe pereții arterial asta limitează fluxul de sânge către extremități