| Andreeajuliah a întrebat:

Imi iasa maseaua de minte si ma doare ingrozitor. Am luat pastile dar nu ma lasa durerea. Stie cineva un remediu? Chiar si pentru scurt timp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la stomatologie, ai nevoie de medic.
Nu mai lua medicamente după ureche.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Andreea ingurul remediu e extractia si eu am probleme cu maselele astea, se cariseaza repede, daca iasa aiurea poate strica maseaua de langa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a atenua temporar aceste dureri, poţi să foloseşti ( cu respectarea Prospectului ) unul dintre următoarele medicamente : Ketorol/Ketonal, Algocalmin/Algozon, Nurofen ( simplu sau forte ), Ibuprofen 400/Markofen, Ibuprofen 600 ( dacă durerile sunt foarte puternice ), etc.

Toate cele bune.

| DataSoft a răspuns:

Mergi la o farmacie si cumparati o fiola de dentocamin..inmoi un betisor de ureche in solutie si pui acolo la masea..si iti va trece. sa nu inghiti ca nu e bine..si dupa ce s-a dus efectul sa iti clatesti gura cu apa..si dupa aia repeti.
bafta