| Runa100 a întrebat:

Imi poate spune cineva niste remedii naturiste si eficiente? dar si rapide? VA rooooooooooooooog mult, ca trebuie sa fiu sanatoasa tun in doua-trei zile si acum cand te uiti la mine numai sanatos nu e primul cuvant care iti vine in minte. MS pentru cine ma ajuta ca la primul dau fundita daca ma ajuta cum trebuie. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa diseara o baie fierbinte la picioare, urmata imediat de o frectie cu Carmol, ia o aspirina si infofoleste-te bine. Baga-te in pat, dar lasa-ti mai multe randuri de haine pentru a te schimba in cursul noptii daca transpiri. Maine te vei simti mult mai bine.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Remedii pentru ce boala?

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ca sa te poata ajuta cineva, ar trebui sa ne spui in ce domeniu al sanatatii doresti ajutorul, ce este bolnav? Corpul, sufletul, capul? Daca corpul, care parte a lui.Ca remedii universale nu sunt! Spune ce ai:esti prea slab, prea gras, prea palid, prea obosit, prea nefericit...etc.

cami
| cami a răspuns:

Hraneste-te cum trebuie, dormi suficient si bea ceaiuri caldute cu lamaie.

| gabriela a răspuns:

Pentru sanatatea dumneavoastra evitati excesul de sare, zahar si grasimi laughing! De ce nu ne scrii de boala ta?

| Alexa_3478 a răspuns:

Mai bine ia 2 sau 3 zile nurofen raceala si gripa, si gata!

| Domyno a răspuns:

laughinglaughinglaughing
auzi, cica "vorbeam cu userul TPU care a scris cu rosu"!
draga, textul rosu apare la oricine pune o intrebare la categoria SANATATE!
Doamne...laughinglaughinglaughing

| elvisedy a răspuns:

Produsele naturiste nu sunt medicamente asa ca nu iti pot rezolva problemele in cateva zile.Incearca sa te informezi!-elvisedy

| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a răspuns:

Daca ne spui si care e problema probabil am reusi sa te ajutam happy

| Runa100 explică:

Hey.Multumesc dar e o usoara raceala. doctorul a spus sa stau acasa cateva zile dar eu nu vreau sa lipsesc de la scoala. daca cineva spune sa sar in timis in data de (XXX) Nu fac asa ceva. Vroiam doar sfaturi mici si simple. Dar au mai intrebat si altii asta.

| Runa100 explică:

Scuze! Vorbeam cu userul TPU Care a scris cu rosu si nu cu voi. Si... sunt cam racita si ametita. Dar nu vreau sa lipsesc de la scoala acum. e ceva(cineva) cu care trebuie sa rezolv si stam prea departe unul de altul sa rezolvam direct. si EU sunt prea timda sa rezolv direct. Dar am deviat de la subiect; Racela si ameteala

| Runa100 explică:

Raceala