| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda vreun tratament eficient care sa opreasca caderea parului si care sa stimuleze cresterea acestuia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Spala-te cu frunza de nuc/fa masca de ou cu ulei de masline si vitamina A.
Poti folosi gaz daca nu esti alergica la miros.
Eu folosesc aceste trucuri naturale si nu regret nimic.
Tunde din varfuri.
O zi bunahappy

3 răspunsuri:
| Andreea6996 a răspuns:

Eu recomand asta http://bit.ly/1Q71Szi si asta http://bit.ly/1MYMh4u
Incearca-le pe amandoua si vezi care e mai eficient.

| Dintrebare a răspuns:

Poti incerca mai multe variante si vezi care functioneaza pentru tine. Eu iti sugerezi sa faci masti cu ulei de ricin (poti amesteca ulei de ricin cu un ou). Ideea e ca toate tratamentele naturiste dau rezultate doar daca te tii de ele, adica daca le faci in fiecare saptamana timp de cateva luni. Daca iti pui masca de doua ori, nu vei vedea niciun rezultat