| AFRAIDs a întrebat:

Imi trosnesc articulatiile/incheieturile de la labele piciorului (atunci cand le rotesc sau calc),de la umeri si cand rotesc palmele. Stiu care sunt cauzele si de ce se produce acest fenomen.
Stiu ca daca voi merge la medicul de familie acesta imi va da ceva suplimente pe baza de minerale (calciu/magneziu). Ca sa scutesc vizita la medic vreau sa va intreb pe voi ce ati folosit in astfel de cazuri sau ce se recomanda ca si suplimente? Cineva care este in masura sa dea un raspuns, este bine-venit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Deyuta_Andreyuta_1996 a răspuns:

Trebuie sa iei calciu si eu am patit la fel si am luat calciu si mi-a trecut, daca vrei sa mai iei si vitamina A este foarte bine te ajuta la articulatii si ea, funda?

| Smartadvicer a răspuns:

Am folosit pentru asa ceva, si pentru carcei..care sunt cauzati tot de lipsa vitaminelor din corp, vitamax. E un complex de vitamine bun si m-a ajutat si la caderea parului. Asta nu inseamna ca poti sa scutesti vizita la medic, eu le-am luat prescrise de medicul meu. Multa sanatate:*