| anonim_4396 a întrebat:

In ce forma e painea mai sanatoasa, proaspata sau toast?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu mananc paine neagra: cu tarate, seminte, graham, secara, ce gasesc la supermarket. Painea alba nici nu imi place la gust, nici nu e sanatoasa. Daca nu vrei sa renunti la ea, incearca sa o consumi usor prajita (de fapt, uscata e termenul potrivit; sa nu isi schimbe nuanta).

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Painea de secara este cea mai buna, asta mi-a prescris-o medicul nutritionist. Dimineata doua felii la prajitor, nu mai mult.Se gaseste feliata la ANNA PANN.

| Irina a răspuns:

Cea mai buna este painea integrala.

| want2bMajestic a răspuns:

Se zice ca toatul este mai bun. dar consumat dimineata la micul dejun...painea alba proaspata si pufoasa este otravitoae pentru unii oameni. se lipeste de stomac sau d intestine. em unul consum paine neagra si graham

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar daca e nociva, painea alba proaspata imi place, dar cea sanatoasa e cea neagrahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Neagra este cea mai sanatoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pâinea integrală deține locul întâi, conține fibre care ajută foarte mult la digestie.
Este recomandată și în curele de slăbire.
Pa, pa.