| Afgshhakakl a întrebat:

In curand ma voi duce la un control oftalmologic. As vrea sa stiu: daca va trebui sa imi pun ochelari, dar mie nu imi vor placea modelele de rama pe care le au ei in stoc, daca voi aduce eu perechea de rame care imi place, imi vor mai face ochelarii? Sau va trebui sa gasesc singura un loc in care sa mi faca ochelarii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Tratezi cu cei de la optica medicala si le explici varianta ta, importante sunt lentilele, rama da bine la estetic...
O zi bunahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa mergi la orice optica sa iti faci ce ochelari vrei tu cu ce lentile vrei tu, nu trebuie sa cumperi de acolo de unde iti faci controlul

| neutrino a răspuns:

Medicul iti recomanda, prin reteta, tipul de lentile pe care trebuie sa le folosesti, nu-ti da si rame. Acestea din urma ti le alegi singur/a, in functie de bugetul pe care il ai.

| Anonimuserr a răspuns:

DA normal, se pot cumpăra rame de ochelari de pe internet și le vei da la sediul X de optică medicală împreună cu rețeta (nu o să le convină că vor să își vândă marfa și probabil o să te mai întrebe ).

| lolita147 a răspuns:

Asta depinde de cabinetul la care te duci. Cred ca te vor lasa.