| Ciovy a întrebat:

În prima zi de menstruatie și în timpul menstruatiei ce simptome ai? Mulțumesc pentru răspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare fata/femeie este diferita!
Unele fete/femei NU au nici un fel de simptom, doar simt ca le curge sangele si atat, fara dureri si fara alte simptome.

Cele care au dereglari hormonale, chisturi ovariene, fibroame ori tumori uterine, au dureri foarte mari, uneori curg cheaguri samd.
O femeie perfect sanataosa, nu are dureri sau alte simptome la menstruatie!

| dullcat a răspuns:

Citeste aici, ar fi trebuit sa stii deja
https://www.reginamaria.ro/......le-cunosti

| dullcat a răspuns:

Si ar trebui sa nu asculti de bunicile de 60 care se raporteaza la alt secol.Majoritatea fetelor/femeilor simt aceste simptome si doar un procent extrem de minuscul nu simte nimic.Sa numesti asadar aproape toata populatia feminina de pe planeta bolnava din cauza asta, e complet deplasat si ignorant.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Asta difera de la fată la fată, ca suntem diferiti, unele zac în pat și au stări nașpa, dureri cumplite, în timp ce altele nu au nimic.
Și aici se pot lua pastile specifce ( de menstruație).
Simptome:
Dureri de burta, dureri de spate, poți să vomiți, etc.
Totuși, de ce ești curios de asta " Cristi?".

| 1234568807 a răspuns:

Mai nou si baietii au asa ceva mai cristi?