| EduardGa a întrebat:

In seara asta, cand m-am spalat pe dinti, am observat ca mi-a iesit ca un fel de bubita (nici nu stiu cum sa ii spun), in spatele dintilor de sus, lipita de cerul gurii, dar aproape de si dinti. Cand o ating ma doare si ma ustura si nu stiu despre ce ar putea fi vorba. Cineva mi-a spus ca probabil m-am fript... E foarte inconfortabil, simt un disconfort foarte tare. Aveti ceva, pareri/sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| YUSTY a răspuns:

Si mie mi-a aparut unul acum cateva luni. Acea bubita a aparut pentru ca ai mancat un fruct nespalat(chiar si cateva boabe de strugure), o sa-ti treaca cam intr-o saptamana sau doua.

Fundita?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Las-o in pace! va trece de la sine dar, intre timp, nu neglija igiena dentara( fa-o mai bland fara sa atingi cu periuta regiunea dureroasa! ) Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am gasit pe net:
Aparitia aftelor este cauzata de candida albicans. Boala se caracterizeaza prin pete albe pe obraji, limba si lul palatin...
vezi tu restul ca ma culc:
http://www.medicultau.com/......bucale.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://minilink.ro/bt

| CIP_7332 a răspuns:

Du-te la un medic dentist sau la medicul tau de familie ei stiu sa te lamureasca! Acum o sa fiu nesimtit dar ai facut vreun oral ca poate fi de la sifilis