| Unlucky a întrebat:

In timpul iernii au inceput sa-mi apara vergeturi pe un san, si acum ca vine timpul de plaja si mare la costum de baie se vad. cu ce as putea sa le tratez? preferabil in cel putin o luna? apropo am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| xgd a răspuns:

Fa exercitiile astea pentru fermitate, scapi si de vergeturi :
http://healthy.kudika.ro/......nilor.html

Scrie ca sunt pentru marire, dar te asigur ca suta la suta nu sunt. Ti-i face fermi, dar nu mai mari [ am niste sani ca doua cirese asa ca am incercat sa-i maresc, dar nu pot ]. Mananca si niste avocado, piersici, sau alimente anti-imbatranire si care contin colagen. Cumpara niste ulei de catina de la Plafar si maseaza-te cu el [ pentru ten chiar face minuni, mentine pielea elastica, fera vergeturi sau riduri fine si se absoarbe usor]. E foarte ieftin si e de o sura de ori mai bun decat orice crema scumba pentru vergeturi, riduri si anti-imbatranire.

| Miah a răspuns:

Bună. Încearcă crema de gălbenele, o prietenă a avut la fel pe picioare şi de când o foloseşte i-a mai trecut. Nu ştiu aproximativ de cât timp o foloseşte dar eu am auzit şi de la alţii că e foarte bună pentru întreţinerea pielii. Mult succes.