| Psihiatra a întrebat:

In ultima vreme am impresia ca uit arepede anumite lucruri.Imi puteti spune remedii naturale? Spre exemplu, nu medicamente sau tratamente in care sa-l amestec pe doctor. tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil pe fond de stres.
Pa, pa.

| psiholoaga a răspuns:

Ceai de echinacea si tablete (sau ceai, daca gasesti) de ginko biloba (tablete gasesti la plafar). In rest, cam tot ce e natural, neprocesat de niciun fel, ajuta: germeni de grau, produse apicole, fructe si legume crude, alune si altele din aceeasi categorie. Astea merg ca remedii in cazul in care uitarea e provocata de stres, alimentatie proasta, nesomn. Daca stii ca ai avut vreun accident sau ai in familie persoane cu diverse forme de amnezie, mai bine il amesteci pe doctorul neurolog, ca sa fii sigura.

| dydydaia a răspuns:

Si eu uit repede dar poti sa iti faci o agenda in care sa scrii tot ce trebuie sa faci si cand ai de invatat nici eu nu stiu si eu uit foarte repede si intra 6 luam pastile pentru memorie dar nu erau bune la nimic