| alxul a întrebat:

In urma cu 3 săptămâni mi-am rupt ambele oase de la încheietura(ulna si radiusul) am facut reducție si mi-a bagat mana in ghips spre interior curbata si in urma cu 2 zile mi-a pus-o dreapta iar acum când încerc sa țin degetele drepte sint ceva la inchietuca care ma doare eu cred ca e tendonul va rog puteți sa ma ajutați îmi e frica sa nu fie ceva in regula
Ps dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Mergi inapoi la medicul ortoped si fa o radiografie. E posibil ca oasele sa se fi sudat in pozitie anormala sau sa se fi format un calus care apasa pe nervi, tendoane si muschi.