| TruLove a întrebat:

In urma cu ateva luni ginecoloaga mi-a dat gynofort doza unica si giniel ovule.dar nu am avut bani sa le iau pe amandoua si am luat doar gynofortu si clotrimazol ovule ca erau mai ieftine..acum am cativa banuti pentru acele medicamente as putea sa le iau? la ginecolog nu mai pot merge ca iar nu mi-ar ajunge banii. ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, nu poti lua un tratament care ti-a fost recomandat cu mai mult ed 10 zile inainte. Mergi la emdicul de familie, cu trimitere de la el, in policlinica de stat, consultatia ginecologica e gratuita iar medicamentele sunt compensate. asa vei putea face si consultatia si tratamentul cu de 10 ori mai putini bani decat daca le platesti integral.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Avand in vedere ca a trecut o perioada indelungata, ar fi indicat sa faci in asa fel sa ajungi la medicul de familie.
Esti eleva/studenta/muncesti?
Beneficiezi de control gratuit pe baza de trimitere.
Este adevarat ca, tot ce contine ovulenu sunt compensate.
Totusi, parerea medicului conteaza foarte mult, mai ales ca ai probleme acolo jos.

O zi bunahappy

| KodrutZ a răspuns:

Geez. Iti ajung banii sa mori macar? Mergi la doctorul de familie, iti da trimitere, consultul ginecologic e moca, iar reteta e sigur compensata, ca nu iti da avioane doar. Geezus...

| TruLove explică:

Kodrutz nu suntem toti bogatii ca tine. ciau.