| LaChatte a întrebat:

In urma cu peste o luna am avut, timp de o saptamana, sinuzita. ma durea capul si nu mai rezistam. mi se recomanda ca pe langa tratament, sa ies afara, la aer curat, caci stateam inchisa in casa din cauza vremii urate. incalzindu-se vremea, puteam iesi afara, iar durerea mi s-a alinat. doar mucoasa din nas ramase problema, aceasta disparand in scurt timp.
iata ca naiba asta s-a intors drept acum, in miez de vara! nu ma doare capul, doar ca-mi suflu nasul din ora-n ora. cum scap de simptomul asta fara tratament? dar, cel mai important, s-a intors sinuzita sau ce-am de imi curge nasul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Consulta un ORL-ist, inseamna ca tu ai avut o infectie care nu ti-a trecut definitive la primul tratament prescris.Trebuie sa te vada iar medical si sa iti dea niste medicamente mai puternice.

| Girly97 a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar eu am sinuzita din 2010 si cel mai des imi facea nasul infundat. Nu exista tratament permanent pentru aceasta afectiune, insa, nu stiu daca va fi asa si la tine, daca merg regulat la consultatii ORL pentru cativa ani, as scapa pentru totdeauna de aceasta afectiune. happy Mergi la ORL. happy

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Cel mai bine mergi la un ORL-ist! Poti avea o recidiva a sinuzitei. Ai nevoie de ajutor specializat, sa scapi de situatia asta neplacuta!
Sanatate multa! happy