| imihaistoian a întrebat:

Inainte de angajare se face testul sa vada daca esti discromat, intrebarea este poti fi respins pentru acel post daca se dovedeste ca esti discromat sau numai la soferi este valabil (un post in IT)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se uita nimeni pe testele alea medicale, poate doar daca ai vreo boala contagioasa, sau vreo boala cronica care se manifeste des. in general e doar o obligatie birocatica

| SilverF8ith a răspuns:

Nu iti face nimeni asa ceva mai ales pentru angajare. P.S sunt discromat si am si permis si culmea lucrez si ca dezvoltator software... deci nu iti face griji inutile.
Bafta

| suntserios a răspuns (pentru SilverF8ith):

Sper sa nu ne intalnim la vreun semafor

| Lola05 a răspuns (pentru suntserios):

E discromat omul, nu tâmpit laughing)

| SilverF8ith a răspuns (pentru suntserios):

Serios? documenteaza-te mai bine ce inseamna a fi discromat inainte de a pune eticheta.