| zizouzizdane a întrebat:

Incep sa fac febra, simt o anumita caldura in interiorul organismului... ce se intampla daca beau un pahar rece ca gheata de apa? Scade temperatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Febra este o reactie a organismului de aparare impotriva bolii si infectiei, ceva nu este normal, este primul simptom al unei boli.Ia paracetamol sau algocalmin si lichide multe, ceai cald si maine mergi la medic pentru un consult si tratament.Sanatate multa!

| dumitrupicotici a răspuns:

Nu iti sugerez sa faci acest lucru, cel mai bine e sa bei ceva cald, eventual un paracetamol daca crezi ca e de la raceala si astfel sa transpiri... apa rece poate inrautati lucrurile,