| Anna159 a întrebat:

Infecțile vaginale sunt cauzate doar de începerea vieții sexuale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna :)
Se poate face de la orice.
De la, lenjerie murdara/igiena precara/neprotejare/mas-turbare(am scris asa ca nu malasa sa scriu cuvantul intreg)
http://www.eva.ro/despre-infectii-vaginale/
O zi buna :)

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Pot apare si de la igiena precara.

| RAY a răspuns:

Nu are legatura una cu alta,infectia bacteriana nu are legatura cu penetrarea vaginala, e ca daca spui mam racit ca mam sarut cu x, bacterile sunt acolo in vagin si bune si rele cateodata alea rele inving si uite asa se naste o infectie, de ce inving? pentru ca tu te speli acolo cu sapun si omoro alea bune si alea rele se adapteaza sau ai un sistem imunitar mai slab sau cine stie, fiecare organism e diferit potrivit selectiei naturale, uni sunt mai puternici alti mai slabi, in africa sunt copii ce nu se spala pe maini si sunt cu 65% mai sanatosi ca americani si rezidenti la boli de fapt s-a dovedit ca parul pubian protejeaza impotriva infectilor vaginale, studi facute tot in africa

| Divy a răspuns:

Acestea pot apărea de la relații intime, igiena precară, OB-uri, introducerea de obiecte, epilare și diverse creme.

| Rancilio a răspuns:

Nu, sunt mai multe cauze, citeste pe aici:http://www.farmpro.ro/......ecologice/