| forin a întrebat:

Infectii oculare. Sall... Am o problema cu ochii, imi curge o substanta (gen puroi), odata la 2-3 ore strangandu-se intr-un fel de cearcane. Am ochii rosii, mici si intrati putin in orbite. Am fost aseara la farmacie si am primit niste picaturi TobraDex, dar am zis sa incerc si pe acest site. Se poate sa fie si de la micile simptome de raceala? ( dimineata ma doare in gat, unde am si mucozitati predominante ). Am dureri la cap, in zona cefei, deasupra nasului intre sprancene si putin in zona tamplelor, se poate sa am sinuzita si sa fie si aceasta o problema? Am fost racit rau in urma cu 3 saptamani. Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti daca e o problema grava sau altceva. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu iti pune Tobradex in ochi daca ai infectie. Fiindca contine, pe langa antibiotic (tobramicina) si un corticoid (dexametazona) care agraveaza infectia. Tobradex-ul se da cu mare atentie si numai daca nu exista secretie purulenta). Eu cred ca tu ai o conjunctivita sau blefarita microbiana, posibil legata de o sinuzita netratata, dar probabil independeneta de aceasta. Trebuie sa te vada urgent un oftalmolog.

| tiriboxi a răspuns:

Buna recomandarea mea pentru tine este sa sa utilizezi citeva produse de la firma care lucrez de 10 ani si am avut rezultate pozitive in acest sens pentru mai multe detalii contact tiriboxi@gmail.com sau tel 0765948501

| yomikutzaskumpy a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un doctor ca ti se poate infecta daca pui alte solutii.

| Dragonboy a răspuns:

Ai inceput de sinuzita sau chiar meningita! Sfatul meu e sa te duci si sa iei antibiotice altfel ajungi la ceva mai grav!