| Zzoomless7 a întrebat:

Inima sau creierul?
Ce este mai important?
Argumentati. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ambele sunt la fel de importante

| Wehrmacht a răspuns:

Mi se par inutile si ilogice astfel de comparatii.Ambele sunt la fel de importante.

| Kasia a răspuns:

Ambele bre.nu poti trai nici fara inima, nici fara creier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare intrebare.Ce sa zic? Iti raspund tot prit-o intrebare ca sa iti dai seama cat de tare e intrebarea ta. Daca nu ai hard disk la calculator, merge? Dar fara procesor?happy O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In alta ordine de idei creirul poate fi mai important deoarece proceseaza tot, pe cand inima doar functioneaza ca o pompa.Deci inima ar avea un rol mai mic decat creierul care coordoneaza absolut totul.

| xBya a răspuns:

Creierul, normal. Daca te iei dupa inima s`ar cam putea sa iasa aiurea. Deci creierul.

| diaac a răspuns:

Ambele sunt la fel de necesare vietii, adica indispensabile.
Vorbesc in sens anatomic si consider ca se aplica si la sensul figurat, daca te referi la ratune si emotii. Nu poti trai o viata sanatoasa daca esti intr-o extrema (numai ratiune sau numai emotie).

| Biiskrem a răspuns:

Ambele sunt organe vitale -.-

| Caddillac a răspuns:

E cum ai intreba "Mancare sau Apa"

| proastalenesa a răspuns:

Aparatul reproducător. rolling on the floor

| ShawolSkehehdanfdldi a răspuns:

Intrebari care nu-si au rolul pe TPU...

| doctoruldurerii a răspuns:

Creierul coordoneaza tot. Fara inima poti trai. Multi sunt fara inima in ziua de azi.

| 641654646346464 a răspuns:

Creierul controleaza tot corpul inclusiv inima, dar daca ramai fara inima nu poti trai. Oricum is origane vitale si le poti inlocui cu aparte