| StigmatA a întrebat:

Interpretare analize:

Va rog, cine imi poate spune ce se intampla

Am facut analize la sange si la urina, si analizele la urina mi-au iesit putin cam aiurea.

PH 5
Densitate 1025
Bilirubina 0.5
Urobilinogen normal
Corpi cetonici negativ
Acid ascorbic negativ
Glucoza negativ
Proteine 15 mg/dl!
Hematii/Hemoglobina negativ
Leucocite(esteraza granulocitara) negativ
Nitriti negativ
SEDIMENT URINAR:
Celule epiteliale plate RAR

Ce ar putea sa insemne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai nu-i grav de loc. "Negativ"in sens medical este de bine. Bilirubina este normala. Ce ai vazut tu rau?

| StigmatA explică:

Rau am observat acel 15 mg/dl ( Proteine) - Valoarea normala este Negativ!