| anonim_4396 a întrebat:

La analize mi-a iesit CMV lgG si Toxo lgG pozitive. Pot aceste infectii provoca minacrimi in zona genitala? Eu eu de la un timp asa ma simt. Am fost la ginecolog, analiza a aratat mediu lipsit de infectie, mai pe scurt medicul nu intelege de unde pot avea asa senzatii, dat fiind faptul ca nu am eliminari anormale, si vizual colul e curat, fara inflamari. Si totusi? celelalte infectii au iesit negative( ureaplsma, mycoplasma, chlamydia, herpes, sifilis, trichomonas, gardnerella.) ATUNCI de ce ma simt asa? Mantionez ca la moment nu am relatii sex, sotul fiind plecat de 4 luni in afara tarii.

Brigaela?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu am auzit niciodata ca CMV sau Toxo sa dea mancarimi genitale. In plus, prezenta doar de IgG indica o infectie veche, vindecata. Si eu testez pozitiv CMV IgG de 3 ani deja, desi nu stiu cand am avut infectia (la omul sanatos da infectii lipsite complet de simptome).
Dupa tot ce imi spui, eu nu cred ca ai o infectie. Ma gandesc la o reactie alergica, la detregentul de rufe, balsam, sapun intim sau obisnuit sau chiar la niste obiecte de lenjerie tratate cu cine stie ce de fabricant.
Si, daca nu e asta, mai am o sugestie. Vulva si vaginul pot sa aiba o secretie sub cea normala de lubrefiere si atunci resimti mancarimi. Gandeste-te daca secretia ta este cea normala si daca cresterea secretiei nu iti linisteste mancarimile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa se duca la un doctor care este specialist in boala asa

| bobo_2128 a răspuns:

Cheama-ti sotul acasa