| cristinaa18 a întrebat:

La cat timp de la chiuretaj trebuie sa vina menstruatia? La fix 30 de zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| oanalore a răspuns:

Iti va veni cam la o luna,acum depinde si de organismul tau, si nu e oregula sa ai dureri f mari, depinde cum te simteai si inainte la menstruatie.eu am avut o menstruatie normala la 28 d zile dupa.sa stai linistita si dc vezi ceva in neregula mai bine sa mergi la un medic sa te consulte.si sper sa nu mai treci prin asa ceva ca e nasol.

| Timmotey a răspuns:

Nu chiar s-ar putea sa si intarzie najpa ca s-a intamplat ca acea persoana sa faca intrerupere e asa de nasol imi pare rausad asa deci menstruatia o sa doara destul de tare din cate stiu eu si nu va veni la fix 30 de zile poate mai devreme cu vreo 2 zile presupun sau mai tarziu oricum acelei persoane oricum o sa ii vina big grin

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul adolescentei creat de cei de la Chilotis!
https://chilotis.com/