| lilo2 a întrebat:

La cati ani cad maselele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Puffulets a răspuns:

Depinde... mie mi-a cazut ultimul dinte la 15 anilaughing...sunt oameni carora le cad maselele si dintii de lapte la o anumita varsta in functie de dantura fiecaruia. Unu o are mai buna, altul mai proasta. Nu e o regula sa cada dintii si maselele la un anumit timp sau o anumita varstabig grin. Cand se misca atunci scoatelelaughing.

3 răspunsuri:
| DieBitch a răspuns:

Normal se termina cu cazutul pe la 10-11 ani. Acum depinde...

| paaauul a răspuns:

Depinde...mie si la 14 mi'au cazut maselele ''de lapte''!