Întrebare recomandată | mimiwewem a întrebat:

La ce ajută un psiholog? De exemplu, dacă aproape am intrat în depresie, mă poate ajuta cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Un psiholog ajuta foarte mult sa stii. Poate sa prescrie medicamente antidepresive si are pregatirea necesara sa te scoata din aceasta stare.Ai mare grija ce alegere faci, dar mergi la un medic.
Te salut,
Adrian!

15 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

Psihologii sunt niste optimisti care t eiau cu vorba. Dar ai zis ca aproape ai intrat. Deci n-ai ajuns acolo la mijloc unde te rupe. Poti sa mergi si sa vorbesti, dar nu stiu daca te poate ajuta, depinde de psiholog si cauza din care esti tu deprimat.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Te ajuta sa ai un portofel mai usor.

| Alcyon a răspuns:

Conteaza foarte mult la ce psiholog te duci. Daca n-are experienta si nu e bine pregatit, n-o sa faci decat sa-ti golesti buzunarele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca nu ai prieteni...

| LikeARollingStone a răspuns:

Un psiholog te poate ajuta foarte mult mai ales in acest moment (aproape intrat)...Nu astepta sa te duci mai in jos, it's dark inside. happy

| BlitzLikeXd a răspuns:

Pshiologul - ajuta oameni sa-i motiveze - pozitiv sa le dea mai multa incredere si la multi copii cu probleme e si asta sa-i ajuta cum e evaluarea pshiologica

| MozZatY a răspuns:

Salut, da un psiholog te poate ajuta cu problema ta, ma rog, aproape problema happy Insa daca esti la liceu, ar trebui sa beneficiezi de consiliere psihologica gratuita, asa nu mai iti bati capul cu cheltuiala inutila a banilor si incerci happy

| bbu2eugen a răspuns:

Te ajuta prin tot ceea ce face prin meseria lui incearca sa te stimuleze pozitiv atunci.

| Valentyna290497 a răspuns:

Eu am fost in depresie (cu tentativa de suicid) si m-a ajutat enorm de mult

| MoZila15 a răspuns:

Da

| andreeadaiana2000 a răspuns:

Da te ajuta foarte mult un psiholog. Daca te duci sa vezi cand vei iesi din cabinet nu o sa mai fi in depresie ci vei fi mai bine.

| MariaMmc a răspuns:

Te poate ajuta cu niste sfaturi. Daca esti sigur ca ai intrat intr-o depresie du-te la un pshiatru, el te va ajuta incetul cu incetul sa treci peste.Dar cel mai mult ca sa te poti trata este nevoie de tine, mai mult trebuie sa lupti singur. Sper sa te duci nu se stie niciodata ce se poate intampla cu tine.

| Lunguandrei666 a răspuns:

Pshihologul te poate ajuta in problemele emotionale ca depresiile, asa ca mai bine ai merge la un pshiolog cat mai repede, funda?

| AriaxD001 a răspuns:

Psihologul te poate scapa de asa ceva! Sunt sigura ca te va ajuta, dar daca nu te confrunti asa de tare cu depresia, cu timpul o sa dispara.

| xsdfgh a răspuns:

Un pshiolog te poate ajuta sa te simti mai bine, sa iesi din depresie si iti poate ds sfaturi... sper ca te-am ajutat :*