| Ioan489 a întrebat:

La ce cabinet medical pot face testele necesare pentru psoriazis pentru a lua pensie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Prima data de adresezi medicului de familie si ii explici care este scopul tau, dar avand in cedere ca sunt cazuri mult mai grave si nu beneficiaza de pensie de handicap.
Trebuie sa faci analize, medicul de familie te va indruma.
O seara buna happy

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca pentru psoriazis te incadreaza in vreun grad de invaliditate si sa poti lua pensie de invaliditate.
In orice caz medicul de specialitate care te trateaza iti poate da trimite la comisia pentru incadrare in grad de invaliditate si daca aceasta te incadreaza in vreun grad o sa primesti pensie.