| ciobanu_1013 a întrebat:

La ce varsta iti cresc sani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Giuly_3112 a răspuns:

Eu cred ca depinde cum te dezvolti eu sunt foarte dezvoltata am 12 ani si toata lumea zice ca am 14 am sanii cam marii de varsta mea si am o prietena cu un an mai mare decat mine si ea nare nimica aproape

23 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

De la 14 ani incolo corpul tau incepe sa sufere modificari.Incepi sa te dezvolti si te vei ingrasa ceea ce nu e prea frumos...mai bine intra pe
www.noifetele.ro gasesti aici mai multe detalii in general despre acest subiect

| Emeraude a răspuns:

Depinde de organismul fiecarei fete in parte, de cat de repede se dezvolta ea. Intr-adevar, exista fete care au sanii foarte mari la 12 ani, dar se poate sa nu le mai creasca, sa ramana la acel stadiu si pe de alta parte, exista fete care in jurul acestei varste sunt "scandura" cum s-ar spune, dar pe la 17-18 ani au cu ce se mandri!
Sanii sunt, alaturi de pilozitate, primele semne ale pubertatii si ale transformarii din fata, in femeie. Cresc de pe la 8-9 ani, dar o crestere accelerata se produce in adolescenta, 14-15 ani. Pana la 20-22, cand procesul de crestere completa se incheie, acestia se pot dezvolta in continuare.
Succes!
P. S.: Sper ca intrebarea a fost pusa pentru fete big grin.

| Ea12345 a răspuns:

Nu e o varsta obligatorie.Fiecarie fete ii cresc de la o anumita varsta. Mie de exemplu de la 11 whistling dar am zis, difera de la fata la fata...

| Spintecatorul a răspuns:

La 0 ani!

| elamit a răspuns:

Pai daca esti plinuta pe la 11ani si daca esti slabuta si inalta pe la 16 ani.

| GabiCh93 a răspuns:

De la 11 ani in sus cred...

| NinaWoolf a răspuns:

Paii straight face, de la 8 ani si pana la vreo 18 cred, da in timpul sarcinii iti mai cresc asa stiam ^^, sti pentru ca trebuie sa dai lapte la bebe laughing

| Crucified a răspuns:

De la 6 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. De la 8 la 18 ani happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 10 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sani la ciobani nu prea cresc. tate la oi, da.sa aiba mieluseii laptic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie de la 9 ani. acum am 11 si toata lumea imi spune ca am sanii de 13 laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nup de la 12

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta de 10 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de corp! Creșterea începe în jur de nouă ani și încetează în jurul majoratului.

| brunetteee a răspuns:

Pai eu stiu ca intre 12 si 17 ani thinking

| MosCraciun a răspuns:

Pe la 10-11 ani (am citit undeva) si cresc pana pe la 17-20 de ani

| Any_1345 a răspuns:

Mie meau inceput a careste pe la 8 ani.

| BiaAmi a răspuns:

Nu exista o varsta anume. Mie au inceput sa imi creasca pe la 9 ani si am sanii destul de mari happy

| adellyna a răspuns:

Nu e o varsta la care iti cresc sanii. depinde si cum te`ai dezvoltat happy mie de pe la 11 ani mi-au crescut, bine eram putin mai plinuta si de aceea. cam de pe la 12 ani, zic happy

| serioousfresh a răspuns:

Mie au inceput la 12... dar depinde de fiecare

| mikyana a răspuns:

Mie la 10 ani

| Roxana_Buciumanu_1999 a răspuns:

Eu am 12 ani si abia imi cresc! Cred de la 12-13 ani!