| Andreea1095 a întrebat:

La înălțimea de 1.62m si 46 kg trebuie sa mananc pana în 1500 calorii ca sa îmi mențin greutatea sau 1000 maxim 1200? Am 22 de ani și sunt cam sedentara pentru ca fac munca de birou

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1000 de calorii e ok

| BuLaNNNeL a răspuns:

Iifym.com, ii dai datele, scopul si-ti va calcula.

| Draghi a răspuns:

E ok intre 1500-1700 iar daca o sa ai timp de vreun sport ceva intensiv recomand sa consumi intre 1700-2000

| George872 a răspuns:

Conform unui program de calculat necesarul caloric zilnic, ai nevoie de 1500 calorii, dar îți recomand să mănânci până te-ai săturat. Corpul nostru știe cel mai bine cât trebuie să măncâm. Nu e nevoie să facem noi calcule.