| TruLove a întrebat:

La multi ani.
Credeti ca i i ajumg 100 de lei o luna sa cumpar doar alimente slabe in calorii. Vreau sa slabesc kg mancand doar legume fructe si pui.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Doar pentru legume e posibil sa iti ajunga, daca ai in vedere multe kilograme de varza care e mai ieftina. Daca vrei si pui sau peste, atunci nu cred ca iti vor ajunge banii. Cam un 200 de lei e mai aproape de adevar cred.
Sugerez totusi sa faci o vizita comparativa la piata si la hypermarket si vezi preturile, apoi stabileste ce si de unde cumperi ca sa te incadrezi in banii pe care ii ai.

| Mihaita21 a răspuns:

Eu zic ca nu iti ajung... gandeste-te ca un piept de pui costa 15 lei de unde mai cumpar eu si sa zicem ca te-ar tine 2, 3 zile plus o salata ceva de varza sa mearga cu piept la gratar iar 5 lei si deja s-au dus 20 lei. Plus fructe si o sa vrei mai multe din moment ce eviti alte mancaruri plus legumele. E greu sa iti impui o limita la bani pe luna pentru mancare si cand nu ai restrictii laughing d-apoi asa, o dieta costa in zilele noastre din pacate.

Ai sa ajungi sa te infometezi si nici asa nu e bine, este eficient DA da' nu e bine.

Acum asta e doar o parere(a mea) poate tu ai putea sa ramai la 100 lei si sa te descurci cine stie...

| Matrixy a răspuns:

Depinde si de cate ori pe zi mananci si cata mancare consumi pe zi. Daca vei manca putin si 1-2ori pe zi, atunci cred ca iti vor ajunge acesti bani.