| QUM a întrebat:

Lentilele de contact sunt la fel de bune ca ochelarii? Cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Nu ştiu dacă sunt la fel de bune. În primul rând pentru că trebuie schimbate o dată la 6 luni, trebuie să ai foarte mare grijă cu gelul acela de curăţare pentru că te poate orbi, trebuie să le dai jos seara... Nu ştiu cât ar costa. Probabil în jur de 100 ron.

| geo9617 a răspuns:

Stiu sigur ca lentilele sunt la fel de buna, dar trebuie sa le dai in fiecare seara jos de pe ochi, altfel dimineata iti faci ochii cat cepele. In schimb nu stiu cat costa lentilele de contact... Costul lor se invarte in jurul la 100lei.