| anonim_4396 a întrebat:

Limfomul hodkin? am prurit generalizat si dureri de spate in zona plamanilor am fost la medic si a spus ca sunt muschi am o tuse foarte foarte rara de 2 luni numai cand incept sa alerg si a zis a iau acc 5 zile o fi limfomul va rog plz mie putin frica din cauza pruritulu si tusa care nu a disparut sa fie de la plamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| axnpictures a răspuns:

Pruritul poate fi din multe cauze, nu neaparat hodgkin.
Durerile le resmimti permanent? Cand te misti (apleci) simti ceva? Dar cand tusesti? Ce fel de tuse?
In afara de prurit si tuse, starea generala e una buna?
Ce te face sa crezi ca ar fi hodgkin?