| anonim_4396 a întrebat:

Lipsa carei vitamine provoaca caderea parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Nu numai vitaminele lipsa pot declansa caderea parului ci si stresul, problemele endocrine -hormonale, etc dar si vit. A, E, B etc.

4 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Nu-i de la lipsa vitamine. E de la stress + ciuperca. Ia o luna pauza (concediu sau ceva munca fizica, fara nimic stresant, nici chiar lecturi, si mai vezi ce si cum.)

| leluc a răspuns:

Lipsa vitaminelor B duce la caderea parului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt cauze multiple pentru caderea parului. Uite o informatie utila:
http://caderea-parului.com/cauzele-caderii-parului
Tratamentul tine cont de cauza.