| CorinePurple a întrebat:

M-a durut burta insuportabil azi la scoala. Pe deasupra aveam si o stare asa de greata.

Ce pastile ar trebui sa imi iau la scoala in caz ca mai am dureri? Nu vreau sa ma duc la cabinet...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Hmm. Ar trebui sa te duci la cabinet. happy

Poate o fii din cauza ca-ti vine menstruatia...

Daca te mai doare ia-ti la scoala un Ibalgin sau un Nurofen, sau Algocalmin. happy

Bafta big hug

3 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Ia niste ceai de ghimber intr-o sticluta. Nu lua pastile insa. Bea un pahar cu apa, mananca incet, nu alerga dupa ce mananci. Pastilele iti pot face mai rau decat durera insasi. Durerea este un semn ca ceva este in neregula. Daca se mai intampla mergi la cabinet. E bine sa stii ce este cu tine. Medicamentee trebuie luate ca ultima solutie.

| iuliana_5977 a răspuns:

Buna! E cel mai indicat sa mergi sa te vada un dosctor daca durerea nu are explicatie in momentul respectiv (cum ar fi menstra). Sa nu fie vorba de o raceala la ovare care trebuie tratata imediat. Bafta!

| francesca a răspuns:

Eu folosesc ibalgin.in cazul meu isi fac efectul destul de rapidhappy