| joecantaretul a întrebat:

M-am inascut 1996 prematur si am fost scos de la incubator in 1997,(prematur la 6 luni ). oare de atunci m-am dezvoltat normal? funda, promit ( ultima intrebare)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

In mod sigur te-ai dezvoltat normala.Reiese si din corectitudinea cu care scrii.Esti un invingator.Succes pe mai departe.

| DeeDee a răspuns:

Stii care este problema cu prematurii? Lipsa surfactantului (un fel de lichid care are rol in funtionarea plamanului). Lipsa de oxigen duce la probleme, de aceea sunt tinuti in incubator pana reusesc sa se sustina singuri. Daca nu in acest moment esti un om sanatos - si banuiesc ca esti - te-ai dezvoltat normal cu siguranta.

| AnotherGirl a răspuns:

Buna!
Da, eu una cred ca te-ai dezvoltat normal happy Am o vecina care a nascut la 6 luni (si mai si pierduse 2 sarcini inainte straight face ). Pana pe la vreo doi/trei ani copilul a fost un micut si firav: a mers mai greu, era mai plapand, dar cu timpul si-a revenit, iar acum este un copil perfect sanatos. Daca ai si ajuns la varsta asta, nu cred ca e ceva anormal la dezvoltarea ta. kiss

| anypitufina a răspuns:

La cum ai scris, iti recomand sa te apuci serios de gramatica happy, funda?winking