| Alexandrio a întrebat:

M-am intepat superficial pe 18 si mi-a trecut. Acum mama statea se uita cum mi se zbate muschiul in portiuni mici de parca e atins si simt junghiuri si dureri musculare intrerupte. Ea a zis ca maine poate "mergem" la neurolog. Stau in pat si am un spasm urmat de altul si imediat durere, cand umar, cand picior, cand altceva. Daca as suna la 112 nu m-ar crede pentru ca le-am zis ca am luat haloperidol pe care il foloseam in doze de 4-7 pentru ticuri si nu au mai zis nimic. Au facut un test de spital si atat, aveam spasm intr-un singur loc. Ce pot face sa nu ma mai doara si sa pot dormi linistit?
Scuzati daca am scris asa dar sunt foarte incordat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ar fi trebuit sa mentionezi si ce activitati ai avut in perioada 18-25.Pot fi factori independenti de acea intepatura.Mai multe detalii pe viitor, insa acum mergi la control si vezi ce spune si neurologul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt medic si prin urmare nu-ti cunosc nici istoricul medical, ceea ce stiu este faptul ca intepaturile pot produce bolii care pot duce la paralizia muschilor.
Ceea ce te sfatuiesc este sa consulti de URGENTA un medic!

Multa sanatate!

| Alexandrio explică:

Singurul neurolog disponibil ar fi cu plata mama spune ca nu ar fi tetanus azi a anulat o programare la neurologie vine la mine si zice uite mama te face bine cu un masaj avand un zambet nebun.nu observ spasmele sa fi trecut de 2 zile de cand iau Calciu si Magneziu B2 acum i-am citit simptomele de la Spasmofilie si zice da asta e si mi-a inchis usa dintre camere mi-ar fi frica sa se activeze tetanusul daca ar fi insa nu simt nimic la talpa...