| Teo1254 a întrebat:

M-am lovit acum o zi la fotbal in care mi-am lovit degetul mare de la piciorul stâng.
Mai exact ma doare in zona dintre unghie si piele.
Unghia s-a inegrit aproape jumatate.
Cat o sa ma mai doară pentru că va trebui să plec în excursie peste 3 zile.
O sa ma mai doară?
Ps: Mama a zis ca s-a rupt si o sa creasca altă in 6 luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Itanul a răspuns:

Daca s-a innegrit unghia, probabil are sa si cada. Da, alta va creste cam in 6 luni. Acum insa, vei avea dureri mai multe zile. Ca sa le mai ameliorezi, taie unghia pana unde este dezlipita. Altfel, la fiecare atingere a degetului de incaltaminte, durerile se vor amplifica.