| user5493 a întrebat:

M-am lovit la un deget mai demult.De ce se vindeca greu? s-a format o crapatura mica la unghie,si sub crapatura e ceva negru, asa pare..nu e toata unghia afectata.trebuie sa se vindece numai partea aia si dureaza mult? sau trebuie singura sa cada toata unghia din radacina si dispare si ce e sub unghie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Hmm. nu stiu sigur. dar cine stie poate va cadea singura.

8 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Maxim 1-2 sătpămâni va trece.

| user5493 explică (pentru AntoniSoulesOne):

A trecut 1 luna..nu a cazut unghia.

| user5493 explică (pentru AntoniSoulesOne):

A mai trecut din negreala.dar nu a cazut unghia.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru user5493):

Atunci probabil că a fost o lovitură mai tare. dar va trece dacă a început să se ducă.

| user5493 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Am impresia ca daca scot fortat unghia dispare toata negreala-care o fi sange inchegat rau de demult.

| user5493 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Daca nu cade de la radacina poate sa stea mult asa...am mai avut lovituri dar a cazut toata unghia la un moment dat..am impresia ca m am lovit doar intr-o jumate a unghiei si de aia o fi dificil sa cada.

Alte răspunsuri
| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru user5493):

Hmm. nu stiu sigur. dar cine stie poate va cadea singura.

| Rancilio a răspuns:

A cazut? Cand te mai lovesti, sau te ranesti, sau orice forma de leziune a pielii, sa incerci produsul asta:
http://www.farmpro.ro/produs/cicatridina-spray-farma-derma/