| San_Andrey_1994 a întrebat:

M.i s.a umflat apendicita dupa 4 luni de cand m.am operat m.i s-a umflat toata si are pe mijloc este alba asa ca un puroi si ma doare cand ating ce e de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Apendicita e boala, apendicele nu il mai ai ( de aceea te a si operat, sa il scoata), deci nu are cum sa se fi umftat.
Cred ca ti s-a infectat zona si trebuie sa te duci de urgenta la medicul tau de familie sau la urgente.
Nu mai sta, ca se poate agrava ( poti sa faci septicemie)

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apendicita este o boala si nu se umfla. Apendicele se umfla. Dar cum ai vazut? Ca ala este in burta si nu se vede? Cred ca ai alta problema! Poate amigdalele. Oricum, mergi urgent la medic!

| anonimg a răspuns:

Vizita de urgenta la medic. Nu mai sta pe ganduri.