| papuciirupti a întrebat:

Ma doare burta in ambele parti imediat dupa terminarea coastelor si nu stiu din ce cauza sa fie?
precizez ca astazi am depus putin efort dar nu as crede ca ar fi din cauza asta...
aveti idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Pare sa fie o febra musculara.

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil ca sunt niste dureri musculare care nu trebuie neaparat sa fie cauzate de miscarea pe care ai depus-o.

Incearca sa eviti efortul exagerat o zi, doua si vezi daca se schimba situatia.

| Diaana17 a răspuns:

Bună! În caz că durerea asta își face apariția des, e posibil, DOAMNE FEREȘTE, să ai hernie sau apendicită... sau poate pur și simplu nu ești aptă pentru efort fizic. Pe mine mă durea jos în partea dreaptă și am fost operată de urgență într-o seară, aveam apendicită. Nu știu dacă e din cauza efortului, dar eu îți recomand să mergi la un medic și să o lași mai ușor cu sportul până nu vezi cauza. O seară frumoasă!

| papuciirupti explică (pentru Diaana17):

Acum s-a oprit durerea, apendicita am facut-o de mult, apreciez raspunsul tau