| lilskies a întrebat:

Mă doare foarte rău spatele când stau drept dar ma doare in stanga sus nu chiar sus pe la mijloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Trustmotorcy a răspuns:

Durerea de spate apare în general din cauza faptului că ai stat prea mult în picioare (dacă lucrezi și stai 8 ore doar așa) sau pentru că stai prea mult pe scaun, în neactivitate.

Spatele tău încearcă să susțină toată greuătatea, ar fi bine să stai mai mult drept dacă te doare partea de sus a spatelui. Ar fi într-adevăr bine să lucrezi spatele ca și grupă musculară făcând sport.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Incearca sa faci sport in fiecare zi si vezi daca se amelioreaza problema.

| AlinMrs a răspuns:

Eu zic sa ca ar fi oky sa verifici cu un medic daca durerea persista mai mult de cateva zile ori creste in intensitate. Sunt multe cauze de la postura, crampe musculare, pare a fi o durere si in zona rinichilor dupa cum ai descris.