| Yamx a întrebat:

Ma doare o masea de cateva zile si am observat ca in zona aia, sub gingie (nu stiu cum sa explic) mi s-a umflat o portiune. Si ma cam doare... si ma cam apasa cand ridic capul. Ce inseamna asta? Si ce sa iau sa ma dezumflu? Cat mai repede, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Ai un Abces, de preferat tetracicluna, amoxicilina, antibiotic! poti lua si ibuprofen, ketonal pentru durere.
Asociaza Amoxicilina cu Ketonalul, antibioticul pentru a distruge infectia iar ketonalul pentru a dezumfla si a ameliora durerea!

4 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Ai facut un abces. Trebuie sa te duci la dentist sa te trateze

| thecakeisalie a răspuns:

Ai un abces. Ia un antibiotic si du-te la un medic stomatolog cat mai repede.

| ady3600 a răspuns:

Din nefericire dentistul e solutia, nu e de gluma cu problemele de genul asta

| Daniela0697 a răspuns:

S-ar putea sa fie puroi
Dar cel mai bine ar fi sa te duci la dentisthappy