| versavia a întrebat:

Ma doare stomacu, tremur si am stari de voma. Aveti idee ce vrea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| drpopa a răspuns:

Pot fii mai multe afectiuni gastita, colica biliara(fiara), gastro duodenita, parazitoza intestinala, boala de reflux gastro-esofagian, apendicita, colecistita, etc, pentru a stabilii exact afectiunea trebuie sa efctuati un consult de interne, analize de laborator, ecograf, daca nu aveti timp sa mergeti acum la medicul de familie pentru un consult si ulterior la alt consult + investigatii, cea mai simpla cale este sa mergeti la urgente interne unde toate acestea se rezolva intr un timp scurt, si veti primii si tratamentul corespunzator

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Poate ai o indigestie alimentara, poate ai o gastrita sa ulcer care sunt active acum primavara...

soothe
| soothe a răspuns:

Poate fi orice, chiar si hepatita. Da-ne mai multe simptome si suntem mai precisi si noi.

| BeT a răspuns:

Poate fumezi prea mult si exagerezi cu cafeaua. Un pahar de cola rece cu o felie de lamaie in el, poate te ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la 112 si cere Urgenta - este numar gratuit