| anonim_4396 a întrebat:

Ma dor foarte rau talpile in anotimpul rece. se intampla asta de cativa ani buni dupa ce am stat in frig.uda la picioare. ma ard in interior si ma inteapa dar nu la fel de tare ca atunci. in acea iarna iesam noapte afara prin zapada ca sa mi amorteasca si sa pot dormi. n am fost la medic fiindca imi era foarte frica. chiar daca a venit unul la mine nu mi a spus/ dat nimic fiindca n am vrut sa stau. pareri, sfaturi, in afara de,, du te la doctor.....

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reumatism.Daca nu vrei sa mergi la doctor, nu vad cu ce te putem ajuta? Ti-am zis ca ai reumatism dar mai mult nu te pot ajuta.Doar doctorul taie retete. C e gasesti de speriat la un doctor dor ca se uita la talpi sa-si poata face o parere si sa taie o reteta?

| unprietenaproape a răspuns (pentru anonim_4396):

Reteta aia e foarte inspaimantatoare pentru mine tinand cont ca nu mi am luat sange niciodata si mi e frica de injectii. as merge daca as stii ce contine.dar mai nu. pot sa indur in continuare.
multumesc

| anonim_4396 explică (pentru unprietenaproape):

Nu iti ia sange stai linistita ca nu faci analize la sange.Reteta poate contine un unguent care prin aplicare intra in piele. Mergi cu incredere.

3 răspunsuri:
| lovemeoana a răspuns:

Si eu patesc asta dar nu chiar asa rau cum descrii tu.stiu ca ai precizat sa nu ti se spuna du.te la doctor...dar poate sa fie cava grav asa ca lasa frica. e vorba de sanatatea ta