Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2739102intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
27 Aug
SATI 276.606AFISARI
123.690VIZITE
109.049V. UNICI
19 Noiembrie 2011
DomnisoaraLove intreaba:

Ma dor toti dintii de ieri! ce sa fac?sad am luat tot felul de pastile nu mai poooot crying Ajutooor!

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    19 Noiembrie 2011 16:04
    Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
    Se numește nevralgie dentară.
    Antinevralgic, stai la căldură, nu-ți faci baie generală.
    Luni mergi la stomatologie dacă nu cedează. Sănătate.
    Pa, pa.

• 5 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 19 Noiembrie 2011 13:52
    daηă a răspuns:
    Crede-ma ca te inteleg! crying Eu am o carie in care mi-a crescut gingie si in plus are si puroi straight face. Problema e ca nu ma doare ziua, ci noaptea.Nici nu pot sa dorm de durere.E frustrant! Si ma duc luni sa mi-o scot I don't want to see.Mi-e foarte frica crying.

Daca inca te doare ia un Ketorol.Sau poti incerca cu Lindocain ( e un lichid care iti amorteste dintii )
    Sper sa te faci bine cat mei repede happy
  • 19 Noiembrie 2011 13:44
    lrls a răspuns:
    Pai poate te-au durut fiindca ai bautsau mancat ceva rece apoi ceva cald.asa te dor.ar fi mai bine sa mergi la medic
  • 19 Noiembrie 2011 14:05
    VeronicaLL a răspuns:
    Cred ca ai nevralgie (de obicei apare daca te-ai expus la frig mai mult timp). Ai incercat gama antinevralgicelor?
  • 19 Noiembrie 2011 13:47
    loveandkiss a răspuns:
    Trebuie sa mergi la un dentist(neaparat) happy
  • 19 Noiembrie 2011 14:06
    Diana915 a răspuns:
    Buna. poate ai o carie...sau ai mancat/baut ceva rece sau ft fierbinte. Cel mai bine ar fi sa mergi la un conrol stomatologic si sa-ti recomande el ceva.