| anonim_4396 a întrebat:

Mă fac de o vreme cu lama si gel de ras dar am si aparat cu ceară si epilator. Cu ce ar fii mai bine să mă eplilez? Nu contează durerea sau chestii de genul, care metoda e mai bună?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MgdDroopy a răspuns:

Multă lume ar spune ceara, pentru ca iti creste parul mai putin si mai fin, insa trebuie sa astepti sa creasca ceea ce inseamna ca stai ceva vreme cu parul mare. Plus ca raman fire in piele
Epilatorul este si el bun. Chiar mai bun pentru ca nu trebuie sa astepti sa ai blană pentru a fi si tu cateva zile frumoasa. Dar cresc fire in piele daca nu pastrezi sensul de epilat. Nu trebuie sa dai haotic, ci doar in sensul invers cresterii parului.
Lama aste buna daca ai norocul sa nu ai par mult de la natura. Este o varianta rapida, nu trebuie sa astepti mult, nu raman fire in piele. Insa creste parul mai des.
Parerea mea: epilatorul castiga, dar din cand in cand foloseste lama de cateva ori (atunci cand vezi ca iti cresc fire sub piele)

| Dgydbxgufhidhj a răspuns:

Cu masina de tuns iarba.