| ChupyRo a întrebat:

Ma simt obosit, am stari de lesin, ametesc, si ma doare fruntea, cand ma uit in jur parca vad in gol, parca vad totul un fundal nu stiu cum sa explic, acest lucru imi afecteaza ochii si concentrarea, nu stiu ce sa mai fac, am fost la oftalmolog, ORL, am facut analize, si sunt bune, nu stiu ce sa mai fac....cand ma ridic din pat, parca sunt beat, nu imi pot tine echilibrul. Daca cineva o mai avut aceste stari va rog frumos sa imi spuneti si mie cum sa rezolv ca nu mai pot...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie si insista sa te trimita la mai multe analize. Poate fi si o anemie sau cine stie ce! Insista. De aici nu te poate ajuta nimeni.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Hmmm... Ce as putea sa-ti recomand, nu cumva sa ai vreun parazit, oricum fa un control la sectiile pentru paraziti, alergeni, etc iar cu durerea fruntii sa nu fie meningita. Ceva este chiar daca acele analize au iesit bine. Asa ca nu ti-as recomanda sa amani prea mult!

| ChupyRo explică (pentru Florin_Chiba_1988):

Nu este meningita, pentru ca am starile astea aproape de 2 ani de zile...

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru ChupyRo):

Pai ceva este... oare ficatul?

| EchoDemon a răspuns:

Si mie mi se intampla. Am fost la medic si mi-a spus ca am cadere de calciu. De atunci tot mananc branza, lactate si acum m-a mai lasat. E posibil sa ai altceva eu ti-am spus doar ce am facut eu.

| iamharrystylesgirl a răspuns:

Probabil e a anxietate,,, nu sunt sigura...

| iamharrystylesgirl a răspuns:

Va trece ...incearca sati schimbi alimentatia....lasa dulciurile, cafeaua, fumatul, alcoolul...fa niste analize,,, posibil nu ai ceva minerale...nu te speria...asta nu e grav ..am avut eu si mai multe...ce virsta ai?

| ChupyRo explică (pentru iamharrystylesgirl):

Am 17 ani, totul a inceput cand am inceput sa fac abuz de alcool dar nu pot explica cum s-a intamplat, de fumat si de baut nu mai beau si fumez de 2 saptamani...