| Defalucy a întrebat:

Machiajul la ochi (fard de pleoape, tus, creion, rimel) afecteaza vederea in timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Depinde cat de încărcat e machiajul.

| Victoria18 a răspuns:

Depinde de ele, de ce substante contin, calitatea lor(cat sunt de scumpe).
Mai bine eviti sa te faci des, cat mai rar indiferent de calitatea lor, chiar si scumpe tot nocive sunt. Da-te mai bine doar cu un ruj, fard in obraz, fond de ten daca vrei sa te faci des.