| AvalohAlyn a întrebat:

Maine imi scot o masea, doare tare?sad mi-e frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu te doare deloc decat piscatura de la anestezie.
Te face cu spray sa iti amorteasca un pic gingia, iti face o injectie pe o parte si alta a gingiei, te lasa 5 minute sa iti amorteasca si nu mai simti nimic.Ti-o scoate cu un patent sau un carlig depinde cat este de afectata.Simti doar ca iti umbla in gura dar nu durere.

2 răspunsuri:
| aADI a răspuns:

Nu prea doare, doar că este incomod, foarte incomod in ziua aia. Te injectează nu mai poți vorbi deloc și gata, durere nu prea simți doar că e incomod că te simți ciudat fără acea măsea.

| AnOnImA4109 a răspuns:

Nu trebuie să-ți fie frică, cu cât ți-e mai frică cu atât te va durea mai tare. Dar nu doare. Te dă puțin su spray acolo, apoi o injecție care nu doare doar puțin, abia de o simți, o scoate și gata happy