| BLURREDLINES a întrebat:

Maine trebuie sa imi scot niste cioturi de masea si acolo mi s-a facut puroi. Medicul zice ca trebuie sa le scot cand sunt sub antibiotice. Credeti ca ma va durea? laughing) Tot la asta ma gandesc de cateva zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îţi face anestezie locală, deci, NU te va durea.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Iti va face injectie nedureroasa cu un ac, micut, au eventual iti da cu un spray la masea si in 2 minute sunt extrase acele cioturi.Vei simti totusi disconfort dupa ce trece efectul injectiei sau spray-ului.