| FeTizZa a întrebat:

Maine trebuie sa merg sa ma operez din cauza unei unghii incarnate. As vrea sa stiu cat de tare doare dupa ce trece efectul anestezicului si cam cat voi sta acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maskeried a răspuns:

Nu te doare prea tare, doar daca te atingi. O sa te doara cam 1/2 ore dupa ce anestezicul trece, insa in rest nu. Acasa o sa stai cam o saptamana. Depinde de cat de grav e degetul.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Esti norocoasa ca stai acasa. Si eu am avut o problema de genul asta o singura data si a doua zi m-am dus la facultate. Deci nu te doare asa rau. Poti merge usor, te poti si atinge si nu o sa simti nimic, daca te panseaza bine. Oricum doare mult mai putin decat atunci cand este incarnata. O sa doara mai mult cand te vei duce sa iti schimbe pansamentul, insa in rest, o sa doara mult mai putin decat acum.

| Grimmjow69 a răspuns:

O sa te doara a ora poate chiar mai mult dar apoi durerea dispare. Probabil o sa mai doara doar daca atingi acea zona.